KTM 1290 SUPER ADVENTURE R 2021

Od impozantných jazdeckých areálov Nového Zélandu po zvyšok sveta … Špecialista na motocykle Adventure Chris Birch hodnotí model KTM 1290 SUPER ADVENTURE R novej generácie a poskytuje jedinečný pohľad na špičkový motor KTM pre všetky terény.

Vyberte si miesto, zapichnite špendlík a vyrazte na cestu. Model KTM 1290 SUPER ADVENTURE R je skonštruovaný tak, aby si poradil s tým najdrsnejším a najnáročnejším terénom a aby ponúkal bezkonkurenčný schopnosti i výkon. Môžeme k tomu povedať len jediné – každé neprebádané územie by sa malo mať na pozore! Model KTM 1290 SUPER ADVENTURE R je pripravený umiestniť svoju vlajku na ktorékoľvek miesto na tejto planéte.

Vzduchový filter
Zásluhou prepracovaného airboxu teraz môžu jazdci ľahko vymeniť vzduchový filter. Stačí odskrutkovať 4 skrutky a odobrať úložnú schránku pred viečkom nádrže. Samotný filter je teraz navyše vybavený vertikálnym rebrovaním namiesto horizontálnych drážok, čo pomáha odvádzať prach a piesok ku spodnej strane airboxu bez toho, aby dochádzalo k nasávaniu nečistôt do lamiel filtra. Motocykel je po všetkých stránkach pripravený na hardcorevé  dobrodružstvo.
Sedlo
Úplne nové sedlo modelu KTM 1290 Super Adventure R, na ktorom budeš tráviť väčšinu času, má vysoko kvalitný penové polstrovanie a je navrhnutý s ohľadom na maximálny komfort. Toto jednodielne dvojúrovňové sedlo je umiestnené vo výške 880 mm nad zemou a umožňuje jazdcovi ľahkú zmenu polôh pri zdolávaní náročného terénu. Prístup k podsedlovému priestoru je taktiež ľahší, a to vďaka tomu, že západka sedadla sa ovláda pomocou tlačitka.
Palivová nadrž

Kompletne prepracovaná palivová nádrž s 3 oddielmi a objemom 23 litrov. Nádrž tvoria dve postranné časti a vrchná stredová nádrž z ktorej palivo preteká do dvoch bočných. Viečko nádrže je taktiež nové a je riadené elektronicky. Čo je ale najlepšie? Úložná schránka pripomínajúca ikonicky model KTM 990 Adventure dostala nový dizajn a tiež USB port. Je dostatočne veľká, aby sa do nej vošiel tvoj smartphone, slnečné okuliare alebo peňaženka.

Prístrojová doska
Novinkou je 7 palcový displej odolný voči poškrabania. Vyznačuje sa prehliadnou grafikou a skvelou čitateľnosťou. Môžete si na ňom upravovať nastavenia semi-aktívného odpruženia a všetky informácia budete mat k dispozícii na prvý pohľad, rýchlo a jednoducho, žiadne prechádzanie v zložitom menu. Displej dopĺňa prepínač ponúk na riadidlách. O konektivitu sa stará aplikácia KTM MY RIDE, ktorá komunikuje prostredníctvom Bluetooth a poskytuje podrobnú navigáciu, prehrávanie hudby a dokonca si vďaka nej vybavíte svojej prichádzajúce hovory. Stále sa vám odráža svetlo na displeji ? TFT si viete nakláňať.

Nenašli ste, čo práve hľadáte?

Pomôžeme vám. Vyberte si čokoľvek zo stránok nášho importéra, pošlite info na náš mail predajna@ktm.sk a o všetko ostatné sa postárame.

Prejsť na stránku importéra