EICMA 2017 Duke 790

Rakúska fun factory ukázala nového mid-class djúka. Dizajn ako vraví sama KTM najpredcíznejšej pouličnej zbrane je pre značku úplne typický. Veľmi ostré línie zvažujúce sa smerom dopredu, rozseknuté svetlo a skoro žiadna podsedlovka. Posed je presne ako dizajn. Zadok je relatívne vysoko, presne tak aj stupačky, krátka nádrž a široké rajdy, to všetko pripomína supermotard. Duke sa bez hanby priznáva, že všade kde príde bude robiť zlobu.

Bez riadne nasypaného motora to nepôjde. Preto má táto mašina 800 kubíkový radový dvojvalec vyladený na 105 koní a 86 Nm pri suchej hmotnosti 169kg!!! Kŕmenie tohto motora je ovládané inovovaným systémom ride by wire, ktorý je citlivejší a poskytuje dokonalé spojenie pravého zápästia s motorom. Rozbehnuté kone krotia vpredu dvojkotúčše s priemerom 300mm a samozrejme náklonovým ABS. Strmene sú uchytené radiálne, tak isto je radiálna aj pumpa.

Na podvozku Duke 790 sa nesetrilo. Vpredu je USD vidlica s oddeleným priestorom kompresie a odskoku, pružiny sú progresívne vinuté. Vzadu je mono odpruženie s nastaviteľným predpätím pružiny. Všetko samozrejme od WP.

Nenašli ste, čo práve hľadáte?

Pomôžeme vám. Vyberte si čokoľvek zo stránok nášho importéra, pošlite info na náš mail predajna@ktm.sk a o všetko ostatné sa postárame.

Prejsť na stránku importéra